На виконання доручення Президента України Віктора Януковича шість мільйонів українців отримають цього року по тисячі гривень компенсацій за вкладами в Сбербанку колишнього СРСР через державний «Ощадбанк», який почав виплачувати компенсації з 1червня.

За червень-жовтень проведено компенсаційних виплат 3,77 мільйонам вкладників,які вже отримали компенсацію на загальну суму 3,57 мільярдів гривень. За інформацією Ощадбанку в Одеській області 127 601 вкладник отримали компенсаційні виплати на суму 121 621 636,83 грн.Велику частину роботи по обслуговуванню вкладників Сбербанку колишнього СРСР виконує Контакт-центр «Ощадбанку», в якому працює спеціальна «гаряча лінія»підтримки вкладників.

Кабмін ініціював актуалізацію даних вкладників, які мають правона компенсаційні виплати по вкладах в Сбербанку СРСР. Для того, щоб з’ясувати датуі час актуалізації і реєстрації даних, вкладникові Сбербанку СРСР спочатку потрібно зателефонувати саме на «гарячу лінію».З 2 квітня 2012 року, а саме цього дня почалась робота «гарячої лінії» підтримкивкладників Сбербанку СРСР, станом на 19 жовтня її операторами оброблено 8,94 млн.дзвінків.

Загалом, з 2 квітня по 19 жовтня 7,25 мільйона вкладників отримали дату та часпроведення актуалізації даних.Відзначимо, що актуалізація даних вкладників розпочалась у перший день осені,й навантаження на «гарячу лінію» суттєво зросло. Тим не менш, вона на «відмінно»справилась із цим. Починаючи з 1 вересня 2012 року 0,19 мільйона вкладників, щоотримали виплату у 2008 році, пройшли актуалізацію, а 0,25 мільйона нових вкладниківзареєстрували свої рахунки.

За цей період в Одеській області подібну процедуру пройшли7 993 вкладники, що отримали виплату у 2008 році, та 8 525 нових вкладників.«Ощадбанк» розробив і впроваджує сучасні інформаційні технології, які роблятьпроцес актуалізації даних вкладників Сбербанку СРСР за допомогою традиційного телефонного зв’язку ще швидшим та більш зручнішим. Зокрема, йдеться про IVR- сервіс,який є системою заздалегідь записаних голосових повідомлень, що виконує функціюраціонального розподілу дзвінків в середині контакт-центра «Ощадбанку».

Голова Національного банку України Сергій Арбузов акцентував увагу на тому,що реєстрація і актуалізація даних раніше не зареєстрованих вкладників Сбербанку СРСРне обмежена в часі нинішнім роком, пройти реєстрацію і актуалізацію даних вкладникизможуть і в наступному році.Мінфін працює над внесенням в реєстр вкладників Сбербанку СРСР тих українців,які раніше не числилися в списках і не отримали компенсацій в 2008 і в 2012 роках.Необхідні для виплат гроші є - за станом на 28 вересня 2012 р. Мінфіном профінансовано з держбюджету, а «Ощадбанком» отримано 4,1 мільярда гривеньдля виплати вкладникам, які не отримали впродовж 2008 року компенсацію втратвід знецінення грошових заощаджень в Сбербанку СРСР. А в 2013 році уряд плануєнаправити з держбюджету 8 мільярдів гривень, призначених на виплату компенсаційвкладникам Сбербанку СРСР.

 НБУ

Мнение эксперта

союз журналистов украины

coffee