14 листопада в актовому залі виконавчого комітету відбулася розширена апаратна нарада під головуванням міського голови.

Тема засідання - про хід виконання розпорядження міського голови «Про затвер-дження програми дій з комплексного розвитку міста Южного до 2020 року». Призначено відповідальних осіб за виконання конкретних заходів вищезазначеної програми. Відтепер посадовці періодично звітуватимуть про хід їх втілення.
На нараді були присутні начальники служб, управлінь та відділів виконавчого комітету Южненської міської ради, керівники комунальних підприємств, організацій та закладів міста, представники засобів масової інформації.
Благоустрій міста
Про заплановані заходи із благоустрою загальноміських територій (влаштування місць загального відпочинку населення) проінформувала заступник міського голови – начальник фінансового
управління Л.В.Паскаль.
Заплановано влаштувати шість місць загального відпочинку населення - скверів на честь міст-побратимів, де передбачено встановити лавки, альтанки і т.п., які мають бути витримані в стилі країни міста-побратима Южного з символічним відображенням їх національної культури.
Вже визначено території для створення скверів: на перехресті вулиці Хіміків та вулиці Будівельників – сквер, присвячений місту Юецин (Китай); на перехресті вулиці Хіміків та проспекту Григорівського десанту – місту Могильов (Білорусь); між житловими будинками Хіміків, 14 та Т.Г. Шевченка, 9 – місту Кобулеті (Грузія); між дитячим садком № 1 та житловим будинком по Приморській, 3 – місту Димитровград (Болгарія); між житловим будинком № 19 по вул. Приморській та вулицею Приморською – місту Кемер (Туреччина); на території ІІ мікрорайону, біля перспективної школи, – сквер, присвячений місту Кьорменд (Угорщина).
Підготовлено ескізи благоустрою цих скверів, а також звернення до керівництва міст-побратимів з проханням надати свої пропозиції та вказати прикметні особливості їхніх міст для врахування в розробці проектної документації щодо скверів. Проводиться робота з проектною організацією щодо розробки проектів озеленення та ландшафтного дизайну зазначених скверів.
Стосовно влаштування скверів міський голова В.М. Новацький проінформував: розглядалася пропозиція створити сквери на честь працівників містоутворюючих підприємств з відповідною символікою – сквер хіміків, робітників морегосподарського комплексу, а також сквер медпрацівників (біля поліклініки). Адміністрації вищезазначених підприємств з цією пропозицією погодилися. Міський голова зазначив: у будь-якому випадку місця визначені, скверам бути.
По цьому питанню виступив директор НВК
ім. В.Чорновола Т.М. Прокопечко. Тарас Михайлович зосередив увагу міської влади на створеному на подвір’ї школи сквері пам’яті Євгена Яценка та сквері почесного громадянина міста Костянтина Кашперука (біля будинку, в якому він проживав), аби доглядати та утримувати ці пам’ятні місця в належному стані.
Стосовно благоустрою пляжно-паркової зони Людмила Володимирівна проінформувала: завершення робіт (ІІІ черга) заплановано на наступний рік.

Реконструкція
проспекту Миру
У планах місцевої влади – оновити центральний проспект міста. Про хід реалізації заходу проінформував начальник управління капітального будівництва О.Ю. Губка.
Наразі проводяться проектні роботи. Існує дві концепції реконструкції. Робоча комісія розглянула варіанти, є зауваження та побажання. Має відбутися зонування територій, буде створено місця для відпочинку. На проспекті заплановано облаштування альтанок, трьох фонтанів, встановлення пам’ятника «Голуб миру». Отже, на розгляд робочій комісії
буде надано третій варіант проекту реконструкції.
На даний час виконано проектно-вишукувальні роботи – геодезія і геологія цієї території. Проходить збір даних щодо технічних умов та завдань від балансоутримувачів інженерних мереж стосовно капітальних ремонтів і реконструкцій мереж водопостачання, водовідведення, тепло- та електропостачання.

Управління житловим фондом
Про перехід на нову систему управління житловим фондом та створення програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків з місцевого бюджету проінформувала начальник управління економіки Н.В. Гнєушева.
1 липня 2015 року в Україні набув чинності Закон «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку». Згідно з цим Законом, протягом року жителі всіх багатоквартирних будинків, що перебувають у комунальній власності, повинні прийняти рішення про створення ОСББ. Якщо таке рішення прийнято не буде, місцева влада самостійно визначить керуючу організацію для конкретного будинку.
Рішенням виконавчого комітету Южненської міської ради від 18.10.2016 року № 348 «Про проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків» створено конкурсну комісію з проведення конкурсу щодо призначення
управителів багатоквартирних будинків; затверджено положення про конкурсну комісію з проведення конкурсу щодо призначення управителів багато-квартирних будинків; визначено дату проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків – 09.02.2017 року - та дату оголошення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків – 09.12.2016 року.
Станом на 14 листопада 2016 року в місті Южному зареєстровано 35 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Усього на балансі комунального підприємства, яке займається послугами з утримання будинків та прибудинкових територій, перебуває 49 житлових будинків. До кінця поточного року планується зареєструватися ще 4 об’єднання. Таким чином, конкурс з призначення управителів буде проводитися орієнтовно на 10 багато-квартирних будинків.
Наталія Гнєушева зазначила: право вибору форми управління будинком залишається виключно за співвласниками. А це означає, що такий процес відбувається без втручання з боку органів державної влади або місцевого самоврядування. Однак тільки з реєстрацією ОСББ співвласники отримують можливість скористатися програмою фінансової підтримки (як з державного, так і з місцевого бюджету) за принципом співфінансування.
На підставі діючого законодавства 19 жовтня 2016 року за № 400-VII Южненська міська рада за-твердила програму фінансової підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Южному на 2017 - 2021 роки. Метою програми є забезпечення умов стійкого, ефективного функціонування ОСББ, підвищення ефективності управління житловим фондом шляхом формування конкурентного середовища на ринку комунальних послуг. Завданнями програми є інформаційно-консультативна підтримка створення та діяльності ОСББ, надання практичної допомоги в процесі створення і діяльності ОСББ на всіх етапах їх функціонування. А найголовнішим напрямком програми є саме фінансова підтримка ОСББ.
Програма розрахована на 5 років. Обсяг запланованих коштів - 50 млн. грн., по 10 млн. грн. на рік. Фінансування з міського бюджету для ОСББ здійснюється один раз на рік у межах до 700 тис. грн.
Програма передбачає проведення конкурсу серед ОСББ міста щодо реалізації підготовлених ними проектів. Подані проекти будуть розглядатися конкурсною комісією в порядку черговості надходження заяв від ОСББ. Відібрані комісією проекти виноситимуться на затвердження міської ради з подальшим їх фінансуванням (на умовах співфінансування).

Розвиток туристичної інфраструктури
Про залучення інвестицій для розвитку туристичної інфраструктури проінформувала заступник начальника управління економіки - начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій та туризму А.М. Камалова.
Щодо будівництва готелю у ІІ мікрорайоні Альо-на Миколаївна зазначила: прийняте рішення Южненської міської ради «Про затвердження звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, яка підлягає продажу на конкурентних засадах (земельних торгах), площею 0,6788 га, для будівництва готелю у ІІ мікрорайоні». Затверджено стартову ціну продажу вищезазначеної земельної ділянки у власність в розмірі 1 008 901,00 гривень (один мільйон вісім тисяч дев’ятсот одна гривня 00 коп.) без урахування ПДВ, що у розрахунку на один квадратний метр земельної ділянки становить 148 грн. 63 коп. (сто сорок вісім грн. 63 коп.). Встановлено значення кроку у розмірі 5% від стартової ціни продажу земельної ділянки. На сайті Держгеокадастру розміщено оголошення про проведення земельних торгів, які відбудуться 16 грудня 2016 року.
Щодо будівництва ресторану у пляжно-парковій зоні. Прийнято рішення Южненської міської ради «Про укладання додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 13.03.2003 року № 95, що знаходиться в оренді фізичної особи-підприємця Бєляєвої Ліани Якубівни, щодо заміни орендаря». До договору була укладена додаткова угода, яку передано на реєстрацію.
Архітектурне бюро Юрія Серьогіна розробило проект внесення змін до детального плану території Приморського парку та громадського центру. Управління архітектури та містобудування ЮМР подало цю містобудівну документацію на погодження до відповідних державних служб. На 22 листопада 2016 року заплановано проведення архітектурно-містобудівної ради з розглядом даної містобудівної документації. ПП «Бест Компліт», як замовник бу-дівництва ресторану, замовило геологічні вишукування та технічну документацію щодо уточнення конфігурації земельної ділянки.

Будівництво у ІІ мікрорайоні
Про забудову ІІ мікрорайону міста проінформував начальник управління архітектури та містобудування С.М. Оришака.
Земельна ділянка в ІІ мікрорайоні площею
2,6 га під будівництво школи на 1260 місць оформлена на управління капітального будівництва ЮМР, яке планує в 2017 році замовити проектну документацію з будівництва школи. Згідно з укладеними договорами пайової участі по об’єктах, що будуються у ІІ мікрорайоні, у 2017 році до міського бюджету заплановано надходження коштів у розмірі
3 мільйони гривень, що достатньо для фінансування проектної документації з будівництва школи у
ІІ мікрорайоні.
Щодо дитячого садка. Земельна ділянка у ІІ мікрорайоні площею 0,9137 га під будівництво дитячого садка на 200 місць сформована. На управ-ління капітального будівництва ЮМР як забудовника поки що не оформлена.
Будівництво житла. На даний час у межах ІІ мікрорайону проводяться роботи з будівництва чотирьох будинків, один з яких – за програмою «До-ступне житло». Орієнтовний термін уведення в експлуатацію – 2018 рік. Також проводяться вишукувальні роботи для проектування ще п’ятьох будинків.
Приватне підприємство «Будівельний департамент «Південна Пальміра» проводить будівельні роботи по будинку № 1-Б (орієнтовно на 90 квартир), що споруджується за програмою «Доступне житло».

Розвиток спортивної бази
Про заходи зі створення належної спортивної бази міста проінформував секретар Южненської міської ради Є.М. Ігнатовський.
У 2017 році заплановано будівництво спортивного стадіону на подвір’ї ЗОШ № 2, проектування стадіону на подвір’ї ЗОШ № 1 (будівництво – у 2018 році), ремонт спортзалів у ЗОШ № 1. Заплановано також влаштування трьох ігрових та тренажерних майданчиків: біля будинку № 11 по вул. Приморській та будинку № 10 по проспекту Григорівського десанту; у дворі будинку № 14 по вул. Хіміків; у великому дворі будинків № 15, 17, 17-а, по проспекту Миру та біля будинків № 20, 22 по проспекту Григорівського десанту.
У 2017 році має бути підготовлений проект стадіону з пляжного футболу та відремонтований будиночок для гри в шашки та шахи у Приморському парку.
Згодом у місті будуть облаштовані велосипедні доріжки – від «Якоря» до площі (І черга – у 2017 році). У наступні роки – від площі до вулиці Приморської, від неї – вздовж ФСК «Олімп», по вулиці Шевченка до вул. Іванова, від неї – на МІЗ, з МІЗу до «Якоря». Доріжки будуть шириною три метри: 1,20 – для пішоходів, 1,80 – для велосипедистів.
Також за пропозицією представників підприємства «Висотник - Терзиул» (за їх дольовою фінансовою участю) заплановано будівництво скалодрому для клубу альпіністів.

Заходи з енергоефективності
Про виконання заходів програми енергоефективності в житлово-комунальному господарстві та бюджетній сфері міста Южного з метою скорочення споживання енергоносіїв бюджетними установами та населенням доповів заступник міського голови – начальник управління житлово-комунального господарства Д.В. Любівий.
Дмитро Валерійович зазначив: більшу частину запланованих заходів із впровадження енергоефективних технологій на об’єктах житлово-комунального господарства та бюджетної сфери міста протягом 2015 - 2016 року вже виконано.
Основна увага приділялась модернізації елеваторних вузлів житлових будинків, капітальному ремонту теплоізоляції трубопроводів опалення у підвальних приміщеннях житлових будинків, капітальному ремонту фасадів з утепленням стін комунальних навчальних закладів та будинків, встановленню енергозберігаючих та заощаджувальних
освітлювальних приладів.

У системі теплопостачання
У 2015 році для енергозбереження у системі теплопостачання міста за рахунок місцевого бюджету був розроблений проект «Реконструкції автоматичної системи керування технологічними процесами котельної», який заплановано реалізувати у 2017 році.
Проведено капітальний ремонт теплової ізоляції трубопроводів гарячої води на котельні, а також здійснено реконструкцію ділянки трубопроводів опалення від ТК-31/4 до вводів у житлові будинки № 15, 17, 17а по проспекту Миру.
За кошти комунального підприємства теплових мереж «Южтеплокомуненерго» у 2015 році була впроваджена система управління двома насосами підживлення теплової мережі частотним перетворювачем на котельні на суму 80 тис. грн. У 2016 році проведена модернізація котельні шляхом встановлення устаткування утилізації викидних газів (на суму 689 тис. грн.) та за власні кошти (у сумі 650,00 тис. грн.) була модернізована котельня шляхом буріння та облаштування свердловини для водопо-стачання.

Модернізація елеваторних вузлів
З 2015 року розпочата масштабна робота з модернізації елеваторних вузлів житлових будинків комунальної власності та об’єктів бюджетної сфери зі встановленням автоматичної системи керування постачанням тепла залежно від температури зовнішнього повітря для економії споживання теплової енергії та зменшення нарахувань за спожите тепло.
Загалом проект був розрахований на три роки, але, зважаючи на важливість даного заходу, його планується закінчити за два роки – до кінця
2016-го.
У 2015 році за рахунок коштів місцевого бюджету всього модернізовано 9 елеваторних вузлів у бюджетних установах міста та 19 елеваторних вузлів у 16 житлових будинках (більша частина 3-го мікрорайону) на загальну суму 3937,931 тис. грн.
У 2016 році роботи з модернізації елеваторних вузлів було продовжено, модернізовано ще 26 елеваторних вузлів у 20 житлових будинках. За рахунок коштів місцевого бюджету модернізовано
елеваторні вузли житлових будинків третього
та четвертого мікрорайонів на загальну суму
5934,927 тис. грн.
До кінця поточного року планується провести роботи з модернізації елеваторних вузлів у першому мікрорайоні міста (16 елеваторних вузлів у 12 житлових будинках) на загальну суму 4480 тис. грн.
За рахунок проведення даних робіт планується економити до 20% споживання теплової енергії та значно зменшити нарахування за спожите тепло.

Утеплення стін
Для зменшення втрат теплової енергії стінами житлових будинків протягом двох останніх років за рахунок співфінансування (місцевого бюджету та коштів мешканців на умовах 50/50) утеплено стіни всіх семи 16-типоверхових житлових будинків. У 2016 році – стіни будинку № 13 по вул. Приморській (994,911 тис. грн.) та утеплення торцевої стіни житлового будинку № 14 по вул. Хіміків (49, 9 тис. грн.).

Теплоізоляція трубопроводів
За рахунок коштів місцевого бюджету розпочато роботу з капітального ремонту теплоізоляції трубопроводів опалення у підвальних приміщеннях житлових будинків, що теж впливає на економію спожитого тепла.
У 2015 році проведено капітальний ремонт теплоізоляції трубопроводів опалення у підвальному приміщенні житлового будинку № 10 по просп. Григорівського десанту (258,266 тис. грн.). У 2016 році - у будинках за адресою: вул. Хіміків, 14 та вул. Т.Г. Шевченка, 5 (277,713 тис. грн.).

Економне освітлення у ліфтах
У 2016 році за власні кошти комунального підприємства «МЖКЦ» на суму 22,500 тис. грн. було придбано та встановлено у ліфтах житлових будинків 90 світлодіодних ламп.

Заходи у бюджетній сфері
Впроваджені енергоефективні заходи в установах і закладах освіти міста, які були спрямовані, в першу чергу, на зменшення видатків на оплату енергоресурсів. Так, у 2015 році за рахунок коштів місцевого бюджету було модернізовано елеваторні вузли у всіх дошкільних навчальних закладах та школах міста; проведено капітальний ремонт фасаду з утепленням стін ДНЗ № 4 «Казка»; капітальний ремонт даху АШГ, приміщень ЗОШ № 1 (заміна вікон). Проведено реконструкцію системи гарячого водопостачання ДНЗ № 4 «Казка» (геліосистема).
У 2016 році за рахунок коштів місцевого бюджету розроблено робочі проекти з влаштування си-стеми гарячого водопостачання з установкою сонячних колекторів у трьох комунальних дошкільних навчальних закладах на загальну суму 190,00 тис. грн. Влаштовано цю систему у ДНЗ № 3 «Райдуга» (1473,562 тис. грн.) та проведено капітальний ремонт фасаду з утепленням стін (1486,936 тис. грн.).

Зовнішнє освітлення
На мережах зовнішнього освітлення розпочато впровадження світлодіодних систем. У 2015 році встановлено 80 од. на загальну суму 320,00 тис. грн., у 2016 році - 117 світлодіодних світильників на загальну суму 494,910 тис. грн.
Заплановано щорічну закупівлю таких світильників для стовідсоткової заміни їх на енергозберігаючі. Реалізація вказаного заходу істотно економить електроенергію та здешевлює поточні витрати на освітлення до 65% на одну світлоточку.
На даний час 70% світильників у мережі зовнішнього освітлення міста обладнані енергозберігаючими лампами: 20% - світлодіодні, 50% - натрієві та галогенові лампи, які також відносяться до енергоощадних.
Впровадження енергозберігаючих заходів сприятиме скороченню споживання теплової енергії та, відповідно, природного газу, зменшенню витрат бюджетних коштів та покращенню стану навколишнього середовища.

Розвиток соціальної сфери
Про заплановані заходи з розвитку існуючої соціальної інфраструктури міста проінформувала керуюча справами міськвиконкому Л.Г.Шегіда.
Лариса Георгіївна зазначила, що соціальний захист – найважливіша сфера життєдіяльності міста. На жаль, заклади соціального спрямування знаходяться сьогодні не в найкращих умовах, деякі – у напівпідвальних приміщеннях. Отже, постало питання змінити ситуацію, покращити умови праці, а саме побудувати сучасний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
Щодо територіального центру – є попередні проектні пропозиції, готові відповідні документи, розрахунки. Передбачається розташувати у ньому і центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Отже, на допомогу та певний догляд у територіальному центрі зможуть розраховувати люди будь-якого віку – від новонароджених до стариків.
У центрі буде передбачено достатньо приміщень для проведення дозвілля літніх людей, місця для постійного проживання та тимчасового перебування. Центр планується розташувати на території, що навпроти поліклініки. З цього приводу готується проект рішення щодо внесення змін до детального плану території Приморського парку. Далі, коли план буде затверджено, готуватиметься землеустрій. Наразі йде пошук іноземних інвесторів для проектування та подальшого будівництва.
Щодо центру реабілітації дітей-інвалідів. Це найбільш підготовлений для реалізації проект. На найближчу сесію буде винесено питання щодо за-твердження проекту землеустрою. Далі проект буде відправлено на експертизу. У разі отримання дозволу розпочнеться будівництво (у міському бюджеті 2017 року мають бути передбачені на це кошти). Також очікується часткове фінансування цього об’єкта з обласного бюджету та основне – з Державного фонду регіонального розвитку.
Для майбутнього центру з області вже надійшла частина спеціалізованого обладнання.

Головний лікар міста, депутат Южненської міської ради Р.В. Лиманський наголосив також на необхідності вирішення важливого для міста питання щодо організації церемоніального центру для достойного прощання з людьми, що відійшли у вічність. Це питання вже відпрацьовується відповідними службами. В цілому пропозицію підтримано.


Будівництво яхт-комплексу
Щодо залучення інвестицій для проектування та будівництва яхт-комплексу проінформував міський голова В.М. Новацький.
З цього питання проведено низку презентацій за участю архітекторів, інвесторів. Зараз відпрацьовується проект внесення змін до детального плану території Приморського парку, він направлений на погодження до обласних структур (екологія, МЧС та ін.). На 22 листопада з цього питання заплановано проведення містобудівної ради, після якої відбудеться громадське обговорення. На наступну сесію буде винесено питання про затвердження детального плану території Приморського парку. Вже є інвестори, готові оплатити проектування та візуа-лізацію об’єкта, йде пошук інвесторів на будівництво яхт-комплексу.

Катерина БЄЛОУС.

Мнение эксперта

союз журналистов украины

coffee